Atunci când cauți liniște și intimitate, vei regăsi la noi locul perfect pentru escapadele tale. Aflată în inima naturii, Casa TISA este înconjurată de livezi, dealuri împădurite și de un domeniu privat de un hectar. Traseele locale sunt potrivite și pentru persoanele active, pasionate de drumeții, ciclism și expediții off-road.
CAMERE
Vă punem la dispoziție 6 camere duble. Camerele sunt spațioase, fiind posibilă integrarea paturilor suplimentare, pentru grupuri de până la 18 de persoane.
LIVING
Te vei putea desfășura în voie alături de cei dragi, fie că ai chef de petrecere sau dorești să te bucuri de focul șemineului în livingul nostru spațios. Ieși apoi pe terasa exterioară unde se poate pregăti grătarul. Livingul de 20 locuri are acces direct către terasa exterioară cu capacitate 30 de persoane. De asemenea, ai acces la bucătăria noastră complet utilată.
ZONĂ DE WELLNESS
Relaxează-te în sauna finlandeză sau admiră priveliștea din jacuzzi-ul exterior de 6 persoane.
ORGANIZARE EVENIMENTE
Casa Tisa este o locație ideală pentru organizarea de evenimente, tabere și team building-uri. Îți punem la dispoziție:
2 x Grătare exterioare
2 x Terase exterioare
Foișor – 18 persoane
Grădină spațioasă
Bucatarie complet utilată
Catering – preparate culinare la alegere
Proțap, ceaun sau grătar cu preparare în aer liber
TIMP LIBER
Două biciclete de exterior
Șah, remi, table, cărți de joc
Excursii în împrejurimi
ALTE FACILITĂȚI
parcare proprie
aer condiționat
bicicletă fitness și bancă de exerciții
Despre satul TISA
Satul TISA este locul ideal de pornire pentru pasionații de drumeții, ciclism sau de expediții off-road. Cel mai popular traseu al zonei este:
Băile Olănești
Satul Tisa
Satul Gurguiata
Schitul Bradu.
Pentru un grad sporit de dificulate, traseul poate fi continuat in direcția:
Schitul Iezer
Satul Cheia
Satul Tisa
Băile Olănești
La 300m de Casa TISA se află helioportul folosit de Ceaușescu pentru vizitele sale la Băile Olănești. Heiloportul comunică cu Palatul Olănești și cu orașul Băile Olănești printr-un drum construit in inima pădurii, care este folosit și astăzi pentru a ajunge in satul TISA.
TARIFE 2020
Casa TISA | |
---|
Midweek 2 nopti Duminica-Joi | 1500 lei | |
Weekend 2 nopti Vineri si Sambata | 2100 lei | |
Perioade speciale 3 nopti: 1Mai (30.04, 01.05, 02.05) Rusalii (29, 30, 31.05) Paste (17,18,19.04) 1Dec (28, 29, 30.11) | 3900 lei | |
Revelion 4 nopti – early booking la achitarea integrala pana la 1 Decembrie – reducere 1000 lei | 11500 lei | |
Noapte extra (Duminica-Joi) | 600 lei | |
Jacuzzi/sejur | 600 lei | |
|
Tariful include:
– cazare grup de pana la 18 persoane
– 3 camere duble si 3 camere de 4 locuri
– acces la living, semnineu, terase, gratar, gradina
– acces la bucataria complet utilata
– acces la sauna din cadrul Casei TISA
– 25% reducere la accesele TISA Spa Resort
– 15% reducere la terapiile spa
Tariful nu include:
– masa
– jacuzzi-ul
Nu se asigura masa pentru grupurile cazate la Casa TISA.
Cost suplimentar pentru jacuzzi – 600 lei/sejur
Cazarea in camere (check-in) se efectueaza incepand cu ora 16.
Predarea camerei (check-out) in ziua plecarii se efectueaza pana la ora 12.
Casa TISA se poate inchiria doar integral, pentru minim 2 nopti.
La Casa TISA plata se poate efectua si cu vouchere de vacanta.